Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

AQC

Armoya Quick Compression, veriyi mevcut bilinen yöntemlere oranla çok daha hızlı bir şekilde ve çok daha küçük boyutlara kayıpsız olarak sıkıştıran özgün bir veri sıkıştırma algoritmasıdır. Bu yazılım sayesinde jpeg, zip veya rar gibi bilinen sıkıştırma yöntemleriyle sıkıştırılmış veri dosyaları çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde ve veri kaybı yaşanmadan 2-10 kat gibi oranlarda tekrar sıkıştırılabilmektedir. Algoritma, dosyayı bir bütün olarak sıkıştırabildiği gibi iletim amaçlı olarak paketler halinde de sıkıştırabilmektedir.

Yalın halinde bile benzer alandaki algoritmalardan üstün özelliklere sahiptir. Diğer yöntemlerden çok daha hızlı olan bu sistem, herhangi bir cihaza gömülebilme özelliği de taşımaktadır. Bu sayede veri depolama ortamlarının çok yüksek düzeyde küçülmesinin yanı sıra küçülmüş verilerin elde edilmesinin ve gönderiminin çok kolaylaşması hedeflenmektedir. Ses için özelleştirilmiş şekli demo olarak hazır durumda olan algoritma, video resim ve diğer dosya tipleri için özelleştirilebilmektedir.

ARMOYA, geliştirdiği bu veri sıkıştırma algoritması ile veri sıkıştırma ve veri transferi konusunda dünyadaki rakiplerinin hız ve sıkıştırma oranlarını geçerek, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Yöntem ABD’de patentlenmiş, Türkiye’de ise yöntemin patent başvurusu yapılmıştır.