simple website maker


HAKKIMIZDA

Armoya Yüksek Teknoloji A.Ş., ülkemizin teknolojik gelişimine katkıda bulunmak ve dünya standartlarında yazılımlar ve elektronik cihazlar üretmek amacıyla 2013 yılında kurulmuştur.

Bugüne kadar zamanının ve yatırımının büyük bir kısmını yapay zeka algoritmaları ve malzeme bilimine ayıran Armoya, kuruluşundan bu yana birçok alanda çeşitli buluşlara imza atmış ve uluslararası patentler almıştır.

Günümüzde, teknoloji sektöründeki lider firmalar, yapay zeka algoritmaları, bulut sistemleri ve büyük verilerin saklanması ve yönetilmesi üzerine yoğunlaşmış durumdadır. Nesnelerin İnterneti, Endüstri 4.0 ve bulut sistemleri, geleceğin başlıca teknolojilerini oluşturmaktadır.

Armoya, bu teknolojilerin yapı taşlarını oluşturan kablosuz veri aktarımı, verilerin sıkıştırılması ve saklanması üzerine birçok ürün ve uygulama geliştirmiştir. US9614546B2 patent numaralı AQC veri sıkıştırma programımız kayıpsız olarak ses, resim, video ve veri sıkıştırmada tüm rakiplerini sıkıştırma oranı ve hız değerlerinde geride bırakmıştır.

Aynı zamanda MLRF modüllerimiz kullanıcı verilerini istenilen mesafelere, rakiplerinden çok daha düşük enerji ve daha yüksek bit hızları ile transfer etmektedir. Kablosuz ürünler onlarca farklı protokol ile iletişim kurmaktadırlar.
Armoya Tubango ürünleri ise kablolu ve kablosuz protokollerin büyük bir kısmını otomatik olarak tanıyarak kullanıcının tek bir t-tway (Yeni bir iletişim protokolüdür.) dili aracılığıyla tüm cihazlar ile iletişim kurmasını sağlamaktadır.

Bugüne kadar yaptığı çalışmalar çerçevesinde yalnızca teknolojiyi geliştirmekle kalmayan Armoya, teknoloji geliştirebilen bir yapay zeka mühendisi olan t-ona’yı da hayata geçirmiştir. Dünya’daki tüm ticari yazılımlar da dahil olmak üzere, en gelişmiş tasarım ve yazılım programı olan t-ona; aylarca sürecek projeleri birkaç saat içerisinde ve hatasız olarak gerçekleştirebilmektedir. Bu yazılımın hazırlanmasında herhangi yabancı bir yöntem ve yaklaşım kullanılmayıp sadece kendi mantık protokollerimizle hazırlanmıştır.

Armoya Yüksek Teknoloji A.Ş., 2019 yılına kadar yetenekli ekibiyle projelerini hayata geçirirken, geliştirdiği yeni yapay zeka mühendisi t-ona’dan aldığı güçle artık çok daha hızlı büyümeyi ve yeni buluşlara imza atmayı planlıyor.
Armoya ekibi ve t-ona, hayata geçirdiği ve geçirmeyi planladığı katma değeri yüksek teknolojiler sayesinde ülkemizi, teknolojiyi sadece takip eden değil, teknolojinin her alanında takip edilen bir ülke konumuna getirmeyi hedeflemektedir. 


Tarihçe

2013

Kuruluş

Armoya Yüksek Teknoloji 2013 yılında veri sıkıştırma, kriptoloji ve güvenlik yazılımları geliştirmek için kurulmuştur.

2014

Veri Sıkıştırma

AQC veri sıkıştırma büyük resim dosyalarını kayıpsız olarak sıkıştırma versiyonu hazırlanmış, Göktürk uydularından gelen resimleri sıkıştırmada denenmiş, kayıpsız olarak tüm rakiplerinden daha iyi bir sıkıştırma oranı sağlamıştır. Aynı zamanda 2014 yılı sonunda yapay zeka uygulamaları geliştirmek için ayrı bir departman kurulmuştur.

2015

Ses Analizi

Devletin önemli kurumlarında kullanılmak üzere AQC veri sıkıştırma programının ses sıkıştırma ve analiz versiyonu başarı ile tanımlanmış, çeşitli devlet kurumlarında uygulanarak devreye alınmıştır.

2016

Yapay Zeka

Yazılım sektöründe büyük başarılar yakalayan Armoya, yapay zeka mühendis sistemini geliştirmek için elektronik, kimya ve fizik laboratuvarı kurmuş, aynı zamanda elektronik departmanı oluşturmuştur.

2017

Tubango

Armoya, yapay zeka uygulamaları ve projelerde kullanılmak üzere Tubango markasını tescillemiş ve kullanmaya başlamıştır. Aynı zamanda birçok elektronik modül ve cihaz tasarlamıştır.

2018

t-tway

Yaygın olarak kullanılan kablolu ve kablosuz cihazların tümü ile haberleşebilen t-tway iletişim protokolü geliştirilmiş ve bu sistemi kullanan onlarca Tubango ürünü ve modül tasarlanmıştır.

2019

t-ona

Yapay zeka t-ona tamamlanmış, dakikalar içinde elektronik devre tasarımı, gömülü yazılım, veri tabanı yazılımları ve PC tabanlı yazımlar geliştirme özelliğine sahip olmuştur.

Mobirise
Mobirise