free site builder
Mobirise
 
t-ona nedir ?   
Dünya’nın en gelişmiş elektronik ve yazılım, yapay zeka mühendisi    

t-ona, donanım ve yazılımların hazırlanmasında insan etkisini en aza indirerek onlarca yeni yazılım ve donanımı çok kısa zamanda ve hatasız olarak tasarlamayı sağlayan “Yapay Zekalı” bir tasarım mühendisidir.

t-ona adı verilen bu yapay zeka algoritması, Dünya’da CNNs (Convolutional Neural Network), RNNs (Recurrent Neural Networks), veya RL (Reinforcement Learning) gibi programlama yöntemlerinden hiçbirini kullanmamaktadır. Bu nedenle de tüm ticari yazılımlar da dahil olmak üzere, Dünya’daki en gelişmiş tasarım ve yazılım programıdır. t-ona; baskı devre şemasını tasarlayan, en uygun komponentleri seçen ve bir elektronik devredeki tüm gömülü yazılımları kendiliğinden yazabilen, aylarca sürecek projeleri birkaç saat içerisinde oluşturabilen bir algoritmadır. Armoya Yüksek Teknoloji tarafından hayata geçirilen, hazır ve çalışır durumda olan, Dünya’da örneği olmayan bir mühendislik yapay zeka algoritması olan t-ona, bilinen elektronik kriterlere ek olarak kullanıcının belirleyeceği diğer şartları da sağlayabilmektedir.

  1. Elektronik - t-ona bir elektronik projenin Şematik ve PCB tasarımından başlayıp, gömülü yazılım aşamasına kadar tüm bölümleri otomatik olarak yapabilecek kapasiteye sahiptir. Aynı zamanda elektronik sektöründe kullanılan standartlara uygun bir tasarım yapar. 
  2. Yazılım  - t-ona gömülü yazılım, tasarladığı devrenin işlemcisine göre birçok araç sunar ve gömülü yazılımın büyük bir kısmını otomatik olarak yazar.
  3. Server - t-ona saniyeler içinde binlerce kolona sahip bir veri tabanı için gerekli SP leri otomatik olarak oluşturur. 

t-ona Araçları

t-ona yüzlerce elektronik araç içerir.
Örnek olarak;

Ekran Tasarımı

Gerçek bir GLCD/OLED ya da TFT bir ekranın simülasyonunu oluşturur.(Chipseti ile) ve üzerinde çizim yapılmasını, font kullanılmasını ve animasyon yapılmasını sağlar.

Font

Font çizim aracı sağlar ve istendiğinde hazırdaki fontları elektronik sistemde kullanılacak biçime çevirir.

Mobirise

Gömülü Yazılım

Tasarımı biten projeyi saniyeler içinde gömülü yazılıma tüm kaynakları ile çevirir. (Grafik dosyaları, ekran sürücüsü, butonlar, menüler, dokunmatik ekran v.s)

Chipset

t-ona hemen hemen tüm ekran chipsetlerini tanır, öğretme aracı ile yeni bir ekran öğretilebilir.

Mobirise

Nesne Tasarım

Gömülü yazılım için OLED, TFT ve GLCD için çalışabilir göstergeler gibi nesneler tasarlar.

Mobirise

BW Hesaplayıcı

Herhangi bir boyuttaki resmi, tek renk net bir şekilde görülmesini sağlayacak formata çevirir. Bu bir siyah beyaz çeviri değildir, özel hesaplar ile renk sıcaklığını noktalar. Arasındaki boşlukları hesaplayarak oluşturur.   

Mobirise

Setup Manager

Bilgisayar ağındaki tüm bilgisayarların yönetimini yapar. Yazılım yükler ve denetleme yapar.

t-ona SQL

Hazırlanan bir veri tabanı t-ona ile incelenerek, tüm Store Procedure kodları saniyeler içinde yazılır. Fonksiyonlar oluşturulur ve kullanılan derleyiciye göre (Rad Studio, Visual Studio) tasarım yapılır. Tasarım yapımında DevExpress gibi kullanıcı komponentlerini istenirse kullanabilir.

Mobirise

Store Procedure

Tablolar incelenerek, Kayıt Ekleme, Silme ve Düzenleme gibi kodlar yazılır. Hata denetleme kodları eklenir. İlişkiler ve lookup tablo bağları yazılır. Tablo ilişkileri otomatik sağlanır.

Mobirise

Seçimli Kod

Hata kontrolü yapılacak veriler t-ona tarafından belirlenir. t-ona kullanıcının ek kullanma isteği olabileceği verilere notlar bırakır.

Mobirise

GUI

Kullanıcının tercih ettiği derleyiciye göre (Visual Studio, Rad Studio) tasarım yapılır ve tüm kodlar otomatik yazılır.

t-ona elektronik sektöründeki tüm üreticilerin sitelerini tespit eder, ürün ağaçlarını çıkartır.  Yeni çıkartığı ürünleri algılar ve bir ürünün PDF dosyasını okuyarak içindeki tüm Schmatic ve PCB leri çizer.

t-ona Product Manager

Üretici Tanıma Modülü

t-ona Code Wizard elektronik üretim yapan firmaların tüm hammaddelerini tanımlayarak otomatik olarak kod verir. Kodlar ISO benzeri bir yöntemle ağaç şeklinde oluşturulur. Şematik ve Footprintler kullanılan PCB programının yapısına göre oluşturulur.

t-ona Code Wizard

Ürün Kod Oluşturucu ve Tanımlayıcı

t-ona  sisteminde binlerce PCB üreticisi ve PCB hammaddeleri tanımlıdır. t-ona PCB tasarımı yaparken empedans ya da ürünün çalışma şartlarına göre tasarlaması konusunda bu verileri kullanır. 

t-ona PCB Material

PCB Malzeme Tanımlayıcı

t-ona elektronik sektöründeki PCB tasarım programlarının veri tabanı dosyalarına ulaşır, içlerinde tasarım ve arama yapar. Şu an en yaygın PCB tasarım programları kendi dosyalarında bile bir aramayı çok uzun sürede yaparken, t-ona binlerce dosya içeriğinde saniyeler içinde arama yaparak istenilen Şematik veya Footprint tanımlarını bulur.

t-ona File Control

PCB Programları Kontrol Yazılımı

t-ona elektronik tasarımlarını fiziksel olarak yapar daha sonra karşılığı olan elektronik komponentlere çevirir.

t-ona aynı zamanda gelişmiş bir fizik ve elektronik simülasyonu içerir. t-ona için her komponent matematiksel bir değerdir.  Tasarım esnasında en ince hesaplamalar otomatik olarak yapılır. Aynı zamanda ürünün satılacağı tüm ülkelerin standartlarını bilerek tasarım yapar.

t-ona Component Wizard

t-ona görsel komponentleri otomatik olarak geliştirir. Aynı zamanda orijinal  bir elektronik ekranını tüm özellikleri ile komponente çevirir. Örnek olarak bir KS108 ekran nasıl kontrol ediliyorsa, ya da x yonga setine sahip bir OLED nasıl kontrol ediliyorsa, komponent de öyle kontrol edilir. Komponentler resim içermezler, resimleri otomatik olarak çizerler. Simülasyon komponetleri listesi yoktur çünkü t-ona ne isterseniz o elektronik ürünün komponentini saniyeler içinde tasarlar, derler, komponente çevirir ve kullanıma hazır hale getirir.


t-ona tarafından otomatik hazırlanmış gösterge örnekleri
PC üzerinde ve gömülü yazılımda çalışacak şekilde anlık tasarlanır
simülasyon olarak çalışır.


t-ona ile oluşturulmuş, gerçek ekran simülasyon komponentleri
Visual Studio, Rad Studio